Fıstıklı Diyabetik Baklava Tepside
Fıstıklı Diyabetik Baklava Tepside
Fıstıklı Diyabetik Baklava Tepside

Fıstıklı Diyabetik Light Baklava Tepside 2.4 KG

Fiyat : 113.57 USD(KDV Dahil)
Karaköy Güllüoğlu kalitesiyle oluşturulan Fıstıklı Diyabetik Baklava Tepside, diyet yapanlar, şeker tüketmek istemeyenler ve diyabetliler için ‘özel beslenme amaçlı’ gıda altında tasarlanarak oluşturuluyor. Fıstıklı Diyabetik Baklava’da şeker yerine, doğal tatlandırıcı olan prebiyotik lifli stevia kullanılarak, diyabetik özelliği kazandırılıyor. Glisemik indeksi düşük un tercih edilerek unda bulunan enerji ve karbonhidrat miktarı düşürülüyor. Fıstıklı Diyabetik Baklava’da, daha az sodyum içeren magnezyumla zenginleştirilmiş mineralli tuz tercih ediliyor. Aşırı tüketiminde laksatif etki yapabilmektedir. Bu yüzden günde en fazla 3 dilim ve doktor kontrolünde tüketilmesi önerilmektedir. Fıstıklı Diyabetik Baklava Tepsi ortalama 2,350-2,450 gram arası gelmektedir. Gramajlar veya adetler değişkenlik gösterebilir.

Diyet lifleriyle zenginleştirilmiş olan Fıstıklı Diyabetik Baklava, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı gönüllü 18 sağlıklı kişide yapılan glikoz tolerans testi (GTT) sonucunda diyabetik bir besin olduğuna ilişkin 25 Mayıs 1999 tarihli belgeyle raporlanmıştır. 

Türk Diyabet Cemiyeti’nin Kuşadası Kuştur Tatil Köyü’nde 13-27 Haziran 1999 tarihleri arasında düzenlediği geleneksel Diyabet Yaz Kampı’nda çeşitli tiplerdeki diyabetlilere verilen ürünün herhangi bir olumsuz etkisinin gözlenmediği görülmüştür. 

DİABETLİLER İÇİN Diabak Baklava, diabetliler ve diyet yapanlar için tasarlanmış ve geliştirilmiş “özel beslenme amaçlı” bir üründür. DİABAK

•İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı gönüllü 18 sağlıklı kişide yapılan glikoz tolerans testi (GTT) sonucunda, Diabak’ın zayıflama diyetleri (obezite tedavisi), diabetik diyetler ve kardiyoloji diyetleri için uygun bir besin olduğuna ilişkin 25 Mayıs 1999 tarihli rapor alınmıştır.

•Türk Diabet Cemiyeti’nin 13-27 Haziran 1999 tarihleri arasında Kuşadası Kuştur Tatil Köyü’nde düzenlediği geleneksel Diabet Yaz Kampı’nda çeşitli tiplerdeki diabetlilere verilen Diabak’ın herhangi bir olumsuz etkisinin gözlenmediği görülmüştür.

•Diabak Light Baklava’da şeker yerine, doğal tatlandırıcı olan prebiyotik lifli stevia kullanılmıştır.

•Undaki enerji ve karbonhidrat miktarını düşürmek için glisemik indeksi düşük un kullanılmıştır.

•Tuz olarak da, normal tuza göre %43 oranında daha az sodyum içeren, magnezyumla zenginleştirilmiş mineral tuz kullanılmıştır.

•Diyet lifleriyle zenginleştirilmiştir. İçindekiler: Polidekstroz, glisemik indeksi düşük buğday unu, zeytinyağı, kepekli un, buğday nişastası, çeşidine göre antepfıstığı, yumurta, inulin, inulin-oligofruktoz, doğal tatlandırıcı: stevia, sodyumu azaltılmış mineral tuz, omega-3 yağ asidi, su.

•Doktor kontrolünde tüketilmesi önerilmektedir.

•Günde en fazla 3 dilim tüketilmelidir.

•Aşırı tüketilmesi laksatif etki yapabilir. Diabak’ın 19.07.1999 tarih ve 34-00053-00001-9 sayılı gıda üretim sertifikası.

•It is caculated based on the daily 2000 calories. Food manufacturing certificate no. 34-00053-00001-9 dated 19.07.1999 by Diabak.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR