Cevizli Diyabetik Baklava
Cevizli Diyabetik Baklava

Cevizli Diyabetik Light Baklava

Fiyat : 35.33 USD(KDV Dahil)

Diyet yapanlar, şeker tüketmek istemeyenler ve diyabetliler için ‘özel beslenme amaçlı’ gıda olarak tasarlanan Cevizli Diyabetik Baklava, Karaköy Güllüoğlu kalitesiyle oluşturuluyor.
Cevizli Diyabetik Baklava’da şeker yerine, doğal tatlandırıcı olan prebiyotik lifli stevia kullanılarak, diyabetik özelliği kazandırılıyor.
Glisemik indeksi düşük un tercih edilerek unda bulunan enerji ve karbonhidrat miktarı düşürülüyor.
Cevizli Diyabetik Baklava’da, daha az sodyum içeren magnezyumla zenginleştirilmiş mineralli tuz tercih ediliyor.
Aşırı tüketiminde laksatif etki yapabilmektedir. Bu yüzden günde en fazla 3 dilim ve doktor kontrolünde tüketilmesi önerilmektedir. 

Diyet lifleriyle zenginleştirilmiş olan Cevizli Diyabetik Baklava, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı gönüllü 18 sağlıklı kişide yapılan glikoz tolerans testi (GTT) sonucunda diyabetik bir besin olduğuna ilişkin 25 Mayıs 1999 tarihli belgeyle raporlanmıştır. 
Türk Diyabet Cemiyeti’nin Kuşadası Kuştur Tatil Köyü’nde 13-27 Haziran 1999 tarihleri arasında düzenlediği geleneksel Diyabet Yaz Kampı’nda çeşitli tiplerdeki diyabetlilere verilen ürünün herhangi bir olumsuz etkisinin gözlenmediği görülmüştür. 
DİABETLİLER İÇİN Diabak Baklava, diabetliler ve diyet yapanlar için tasarlanmış ve geliştirilmiş “özel beslenme amaçlı” bir üründür.
DİABAK •İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı gönüllü 18 sağlıklı kişide yapılan glikoz tolerans testi (GTT) sonucunda, Diabak’ın zayıflama diyetleri (obezite tedavisi), diabetik diyetler ve kardiyoloji diyetleri için uygun bir besin olduğuna ilişkin 25 Mayıs 1999 tarihli rapor alınmıştır.

Türk Diabet Cemiyeti’nin 13-27 Haziran 1999 tarihleri arasında Kuşadası Kuştur Tatil Köyü’nde düzenlediği geleneksel Diabet Yaz Kampı’nda çeşitli tiplerdeki diabetlilere verilen Diabak’ın herhangi bir olumsuz etkisinin gözlenmediği görülmüştür.
Diabak Light Baklava’da şeker yerine, doğal tatlandırıcı olan prebiyotik lifli stevia kullanılmıştır.
Undaki enerji ve karbonhidrat miktarını düşürmek için glisemik indeksi düşük un kullanılmıştır.
Tuz olarak da, normal tuza göre %43 oranında daha az sodyum içeren, magnezyumla zenginleştirilmiş mineral tuz kullanılmıştır.
Diyet lifleriyle zenginleştirilmiştir.

Diabak’ın 19.07.1999 tarih ve 34-00053-00001-9 sayılı gıda üretim sertifikası.
It is caculated based on the daily 2000 calories.
Food manufacturing certificate no. 34-00053-00001-9 dated 19.07.1999 by Diabak.

Alerjenler: Bu ürün gluten, ceviz, yumurta, süt ve süt ürünü içerir. Eser miktarda fıstık, badem, fındık da içerebilir.
- Doymuş yağ oranı azaltılmıştır.
- Prebiyotik lif içeren stevia ile tatlandırılmıştır.
- Prebiyotik lif ile zenginleştirilmişrtir.
DİKKAT! Fazla tüketimi laksatif etki yaratabilir. Doktor kontrolünde tüketiniz!

İçindekiler: F ve C Glisemik indeksi düşük ve lif oranı yüksek buğday unu, zeytinyağı, dirençli nişasta ve çeşidine göre: Antep fıstık içi, ceviz içi, yumurta, su, prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı (Maltitol(E965), Polidekstros, İnülin, Eritritol(E968), Steviol glikozitler(E960)), sodyumu azaltılmış mineral tuzu, omega-3 yağ asidi. 
Glikoz şurubu içermez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR