50.71 USD KDV Dahil
50.71 USD KDV Dahil
52.50 USD KDV Dahil

Fıstıklı Baklava Çeşitleri

Fıstıklı Baklava küçük, büyük herkesin en sevdiği tatlılar arasında yer alıyor. Türk tatlıları arasında yer alan Fıstıklı Baklava, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Gaziantep’in meşhur lezzetini en leziz haliyle sunan Karaköy Güllüoğlu, Fıstıklı Baklava çeşitleri ile görsel bir şölen yaratıyor. Fıstıklı Baklava çeşidine göre içerisindeki fıstık ve kullanılan yufka miktarı değişiklik göstermektedir. Gaziantep'in nefis boz fıstıklarıyla hazırlanan bu lezzetler arasında Fıstıklı Baklava, Burger Baklava, Havuç Dilimi, Fıstıklı Dürüm, Fıstıklı Nadir Dolama, Gelin Bohçası, Midye Baklava, Şöbiyet çeşitleri yer alıyor. Antep fıstıklı baklava yapılırken usta ellerin lezzeti, yeşil fıstığın büyüleyici rengi bir araya geliyor. Fıstıklı Baklava çeşitleri bayramlarda ve özel günlerde sofralarınıza eşlik ediyor. Üstünün altın sarısı rengi ve Antep fıstığının yeşil rengiyle gözlere de hitap ediyor. Fıstıklı Baklava çeşitlerine Karaköy Güllüoğlu’nun online satın alma sayfası üzerinden ulaşarak sipariş verebilirsiniz. İster gün içerisinde ister İstanbul dışına kargo seçeneği bulunan Fıstıklı Baklava çeşitleriyle lezzetin tadını çıkarabilirsiniz. Karaköy Güllüoğlu’nun enfes lezzetteki Fıstıklı Baklava çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Fıstıklı Baklava
  • Burger Baklava
  • Havuç Dilimi
  • Fıstıklı Dürüm
  • Fıstıklı Nadir Dolama
  • Gelin Bohçası
  • Midye Baklava
  • Şöbiyet

Karaköy Güllüoğlu'nun keşfi Baklava Burger ile tanışın

Baklavanın enfes tadına yeni bir boyut kazandıran Karaköy Güllüoğlu’nun lezzeti Baklava Burger, baklava severlere güzel bir deneyim yaşatıyor. Özel tekniklerle hazırlanan bu lezzet, fıstıklı baklavalar arasında özel bir lezzet olarak ortaya çıkıyor. Tecrübeli ustalarında ellerinde şekillenen 40 kat yufkaya Gaziantep’in yeşil fıstıkları eşlik ediyor. Hamur oranı diğer baklavalara göre daha düşük olan Baklava Burger’de iri öğütülmüş fıstık kullanılıyor. Burger Baklavayı, Klasik Baklava’dan ayıran en önemli özelliği ise sade yağının daha bol, şekerinin ise daha az olmasından kaynaklanıyor. Hem görsel olarak burgere benzeyen bu lezzet tadıyla mest ediyor. İlk ısırmadaki çıtırtısı ve yeşil fıstığıyla birçok kişinin tercihi oluyor. Klasik baklava görseli yerine Fıstıklı Baklavayı burger olarak tatmak isteyenler için güzel bir seçenek oluyor.

Havuç şeklindeki baklava iri kıyım Antep fıstığıyla buluşuyor

Fıstıklı Baklava çeşitleri arasında şekli itibariyle en çok tercih edilen tatlılar arasında yer alan Havuç Dilimi 30 kat yufkadan yapılıyor. İri kıyım fıstıkların görüntüsüyle iştah kabartan bir lezzet olan Fıstıklı Havuç Dilimi, diğer baklavalara göre dilimleri daha büyük olmaktadır. Hamur oranı düşük, şeker oranı da daha az olarak çayın yanında enfesle yiyebileceğiniz bir lezzeti Karaköy Güllüoğlu sizlere sunmuş oluyor. Şeklinden dolayı havuca benzetilen Havuç Dilim Baklava, Fıstıklı Baklava çeşitleri arasında en sevilen olarak biliniyor. Özel günlerde ya da bayramlar sevdiklerinize ikram edebileceğiniz Fıstıklı Havuç Dilimi güzel bir hediye olarak da tercih ediliyor. Tepsi baklava ya da hediye baklava seçeneği bulunan Fıstıklı Havuç Dilimi çeşidine online satın alma sayfamız üzerinden ulaşarak dilediğiniz miktarda sipariş oluşturabilirsiniz. Böylelikle lezzete ulaşmanın tadına varacaksınız.

Özel Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Dürüm’ün tadına doyamayacaksınız

Karaköy Güllüoğlu’nun özel Fıstıklı Dürümü, tamamen fıstıktan oluşarak hem göze hem de mideye hitap ediyor. Gaziantep’in fıstıklarıyla oluşan bu enfes lezzet, 1 rulo yufkadan yapılıyor. İçerisinde yüzde 90 oranın fıstık bulunan Fıstıklı Dürüm’ün şerbeti klasik bir baklavaya göre daha az olarak servis ediliyor. Fıstık severler hem tatlı ihtiyacını gideriyor hem de nefis görüntüsüyle güzel bir hediyelik seçenek oluyor. Fıstıklı Dürüm lezzetine online satın alma sayfamızdan ister tepsi halinde isterseniz gramaj seçimi yaparak sipariş oluşturabilirsiniz.

Fıstıklı Midye Baklava size eşsiz bir tatlı deneyimi yaşatacak

Gaziantep’in enfes fıstıklarıyla hazırlanan irmik kaymağı ile birleşen bir lezzet Karaköy Güllüoğlu’nun Midye Baklavası, hem mideye hem de göze hitap ediyor. Eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlayan Midye Baklava görüntüsüyle, çayın yanında size eşlik ediyor. Özel gün tatlısı olarak da Midye Baklava güzel bir seçenek oluyor. Klasik Baklava görüntüsünün dışına çıkılarak hazırlanan bu lezzet eşsiz bir tatlı deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Özenle hazırlanan Fıstıklı Midye Baklava çeşidinin İstanbul içi kurye teslimat seçeneği bulunuyor. Böylelikle gün içerisinde bu lezzete ulaşmanın keyfini yaşıyorsunuz. İçinde bulunan irmik kaymağından dolayı tazeliğini kaybetmemesi adına uzun süreli kargo teslimat seçeneği bulunmuyor.

Antep fıstığının 12 kat incecik yufka arasında harmanlandığı Fıstıklı Nadir Dolama

12 kat ince yufkaların arasında erken hasat Antep fıstığının bulunduğu Nadir Dolama, ismini Nadir Güllü’den alıyor. Nadir Dolama, dürüm şeklinde hazırlanarak bol fıstıkla zenginleştiriliyor. Pişirme süresi diğer baklavalar göre daha az olan Nadir Dolama, görüntüsüyle ve lezzetliyle damakları şenlendiriyor. Fıstıklı lezzetler arasında güzelliğini koruyan Fıstıklı Nadir Dolama, küçük büyük her yaştan insanın vazgeçilmez tatlısı oluyor. Özenle hazırlanarak servis edilen Fıstıklı Nadir Dolama lezzetine ulaşmak için online olarak sipariş verebilirsiniz.

Fıstıklı Baklava Fiyatları
Karaköy Güllüoğlu’nun birbirinden lezzetli ve yeşil fıstıkların verdiği enfes görüntüyle göze hitap eden Fıstık Baklava fiyatı ürüne göre değişiklik gösteriyor. Yapımında kullanılan malzeme miktarı ve sunumuna göre Fıstık Baklava fiyatları şekilleniyor. Fıstıklı Baklava siparişi vermek isteyenler Karaköy Güllüoğlu’nun online satın alma sayfasına girerek, ürün miktarına göre fiyat bilgisine ulaşabilirler.

Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Baklavalarının Özellikleri

Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Baklava çeşitleri şekline ve içerisinde kullanılan malzemeye göre farklılaşıyor. Bu yüzden her Fıstıklı Baklava çeşidinin kendi özel özellikleri bulunuyor. Yapımında kullanılan Karaköy Güllüoğlu Fıstıklı Baklavaları, Antep fıstıklarının rengiyle mest ediyor. Fıstıklı Baklavaların her biri yapılışıyla farklı özellikleri barındırıyor. Şekilleri ya da Antep fıstığının kullanım miktarı Fıstıklı Baklava çeşidine göre belirleniyor.

Fıstıklı Baklavalarımızın Yapılışı ve Hazırlanışı

Mineraller ve vitamin açısından zengin olan nefis Antep fıstığı, besin değerinin yüksek olmasından dolayı helva, baklava ve sütlü tatlılar ile atıştırmalık gıdalarda sıklıkla kullanılıyor. Hem rengiyle göz kamaştıran hem leziz Antep fıstıkları sizler için özenle seçiliyor. Ön hazırlık sürecinden sonra incecik baklava hamurları şekillenerek açılıyor. Fıstıklı Baklavalarının yapılışı ve hazırlanışında hünerli ustalar devreye girerek enfes bir tat ortaya çıkarıyor. Klasik Fıstıklı Baklava ve şekliyle dikkat çeken Burger Baklava, 40 kat yufkadan hazırlanırken, fıstığıyla göz doyuran Fıstıklı Dürüm tek kat yufkayla hazırlanıyor. Şerbeti ve pişme süresi Fıstıklı Baklava çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Fıstıklı Baklava, Burger Baklava, Havuç Dilimi, Fıstıklı Dürüm, Fıstıklı Nadir Dolama, Gelin Bohçası, Midye Baklava, Şöbiyet çeşitlerinden her biri tek tek ince işçilikle hazırlanarak sizlere sunuluyor.

Kurumsal ve Özel Siparişler

Karaköy Güllüoğlu’nun çeşit çeşit Fıstıklı Baklavalarından birini seçerek sevdikleriniz için hediyelik baklava ya da tepsi baklava şeklinde özel siparişler oluşturabilirsiniz. Online sayfamız üzerinden çeşitleri seçerek dilediğiniz miktarda kurumsal ya da özel sipariş oluşturmak mümkün. 50 kg üstü siparişlerinizde [email protected] mail adresine yazarak sipariş oluşturulmaktadır.

Fıstıklı Baklava Sipariş, Online Satın Alma ve Kargolama Süreçleri

Karaköy Güllüoğlu online satın alma sayfası üzerinden dilediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz. Fıstıklı Baklava siparişi, kurye teslimatı, kargo ve yurt dışı kargo olarak sunulmaktadır. İstediğiniz teslimat seçeneği ile Fıstıklı Baklava lezzetlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul içerisinden vereceğiniz kurye teslimatı siparişi ile aynı gün içerisinde Fıstıklı Baklava çeşitlerine ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Kurye teslimat seçeneğinde teslimat süresi gün içerisindeki yoğunluğa ya da hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. Tazeliği size sunmak adına günlük olarak üretin Fıstıklı Baklava çeşitlerine İstanbul dışı ya da yurt dışı gönderimleri kargo ile sağlanmaktadır. Dilediğiniz miktarda verebileceğiniz Fıstıklı Baklava gün içerisinde kargoya teslim edilerek size en güzel şekilde ulaştırılması hedefleniyor. Böylelikle oturduğunuz yerden Karaköy Güllüoğlu’nun enfes tatlardaki ve şekillerdeki Fıstıklı Baklava çeşitlerine ulaşmış olursunuz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR