Yüzyıllık Marka Sohbetleri: Karaköy Güllüoğlu Nadir Güllü - Podcast

Yüzyıllık Marka Sohbetleri, Karaköy Güllüoğlu, Nadir Güllü, Podcast, Spotify

Yüzyıllık Markalar Derneği ile birlikte gerçekleştirilen "Yüzyıllık Marka Sohbetleri" programında; ülkemizdeki köklü markaların değerlerine dikkat çekilerek; genç nesiller tarafından doğru tanınmaları ve onlara örnek teşkil etmeleri amaçlanmıştır.

"Yüzyıllık Marka Sohbetleri"nin  26 Aralık 2021'deki konuğu, Karaköy Güllüoğlu Baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü oluyor. Araştırmacı Asude Alkaylı'nın moderatörlüğünde gerçekleşen sohbette Güllü, hayat hikayesinden yola çıkarak markaya dair tecrübelerini aktarıyor.

Nadir Güllü Kimdir?

Güllü ailesinin 5. kuşak temsilcisi Nadir Güllü, ilk olarak 7 yaşında imalathanede fıstık ayıklayarak baba mesleği ile tanıştı. 1971 yılında, çırak olarak Karaköy' deki imalathanede işe başladı. Gece imalat bölümünde, gündüz satış bölümünde çalışarak, mesleğin her kademesinde kendini yetiştirdi. 23 yaşında, babasının tam olarak güvenini kazanıp, dükkânın anahtarlarını ve işletmenin yönetimini babasından teslim aldı. 1978 yılından itibaren, babası Mustafa Güllü’den devraldığı dünya markası olma hedefinde çok önemli başarılara imza attı ve dünyanın ilk baklava fabrikasını kurdu.

Asude Alkaylı Kimdir?

İş hayatına Türk Hava Yolları’nda başlayan Alkaylı, Egebank, Astaş Grup ve Astoria Gayrimenkul A.Ş.’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak devam etmiştir. Jones Lang Lasalle (Alkaş Danışmanlık) Türkiye, Ticari ve Gayrimenkul A.Ş.’de Pazarlama Koordinatörü olarak kariyerine devam eden Alkaylı, perakende, gıda ve gayrimenkul sektörlerinde farklı markaları yönettikten sonra, Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı Müzesi’ne kurumsal kimlik, etkinlik yönetimi, faklı kurumsal markalara ise kuruluş ve reorganizasyon süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermiştir. 2010 yılından itibaren kurucusu olduğu Kültür Danışmanlık çatısı altında marka geliştirme, pazarlama danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Marka danışmanları ve yöneticileri tarafından kurulan Marka Konseyi’nin Kurucu Üyesi ve Yüzyıllık Markalar Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesidir. Pazarlama, marka, iletişim, marka tarihi, marka mirası, sürdürülebilirlik ve girişimcilik konularına çalışan Alkaylı, Üniversite öncesi eğitimini Zürih’de tamamlamış, Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nün ardından işletme ve psikoloji eğitimleri almıştır. Ayrıca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde “Klasik Türk Müziği” eğitimi almıştır.

► Konferansın videosu için: youtu.be/u9hm7277agc

► Youtube kanalımıza abone olmak için: bit.ly/3f4VGfv

► Instagram: instagram.com/turing1923

► Twitter: twitter.com/turing1923

► Linkedin: www.linkedin.com/company/turing1923

► Facebook: www.facebook.com/turing1923

► İnternet sitemize gitmek için (TTOK): www.turing.org.tr/

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu 6 Kasım 1923’te Cumhuriyetimizin ilk sivil toplum kuruluşu olarak “Türk Seyyahin Cemiyeti” adıyla kurulmuştur. Derneğimiz, yurdumuzun tarihi ve tabii güzelliklerinin tanıtılması ve yaşatılması, yol emniyeti ve yardımı, otomobil yarışları ve turizmin geliştirilmesi konularında hep ilklerle tanınmaktadır. Turing 90.yılından itibaren de özellikle motokuryelerin eğitim donatımları ve gençlere yönelik kültür sanat etkinlikleri ile farkındalık oluşturmaya çalışmaktadır. Kamu yararına çalışan dernek statüsündeki TTOK, 1930 yılından bu yana uluslararası seyahat belgeleri düzenlenmesinde tek yetkili kurum olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Etiketler: marka sohbetleri, yüzyıllık marka sohbetleri, nadir güllü
Mart 29, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR